Uzun Doğum Günü Mesajları

Uzun doğum günü mesajları, uzun doğum günü mesajları, anlamlı uzun doğum günü sözleri, etkileyici uzun doğum günü yazıları, doğum günü mesajları gibi konuları aşağıda bulabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Uzun Doğum Günü Mesajları

Sen hep yanımda ol da ister aşk ol, ister özlem ol, istersen derdim ol! Her ne olursan ol ama mutlaka yanımda ol! Her halinle sen ruhumun baş tacı ve kalbimin en derindeki gizli şiiri olacaksın. Senin ilhamınla yaşayıp büyüyeceğim her an. Yeter ki sen ol yanımda; istersen aşk ol, istersen dert ol. Ne olursan ol benimle ol. Başımın üstünde, kalbimin en derininde olacaksın. Seni sevdikçe büyüyeceğim senden büyülenerek. Doğum günün kutlu olsun meleğim! Ve o benim de mutluluk miladımdır madem, bana da kutludur elbet. Öyleyse düzeltirim sözümü: Doğum günün bize kutlu olsun sevgilim!

Sevgilim, bazı şeyler sadece sana yakışır ve senle alımlıdır. Gülmek gibi, gecede yıldız gibi ve günde güneş gibi… Ve anladım ki bütün güzelliklerin yolu sendendir ve seninle var olur. Yüreğin hepsine de kılavuzdur. Öyleyse şaşırmıyorum ömrümün bütün yollarının hep sana çıkmasına. Sen bana da ebediyen değişmez rota oldun. Bunu anladığım ve hissettiğim andan beri hep düşündüğüm gibi haykıracağım bu çok özel günde de: İyi ki doğmuşsun sevgilim!

Yüreğimin ikliminde kimseler ses çıkarmasın istiyorum, orada herkes sussun ve sessizlik sarsın her şeyi. Aşk öylece egemen olsun her şeyime. Ve Allah da şahidim olsun, her şeyin bende sen demek olduğuna; bu demek oluyor ki, senden başka hiçbir talebim yoktur bu dünyadan. Aşkın ve sen bana yetersiniz sevgilim. Öyleyse doğum gününü en derin ve en gerçek anlamıyla kutluyorum canım. Mutluluk sonsuzca senin, seninle olsun.

Bugün bir yenilgimi kutluyorum. O benim en büyük ve anlamlı yenilgimdi! Her şeyi fethetmeyi düşleyen bir deli dolu hayalperestken beni bir şeye gönüllü mahkûm etti. Öyle bir şey ki aslında artık her şey o! Ve dünya ve yaşamım şimdi sen merkezli bir gezegendir sevgilim. Sen olmasan bütün her şeyim alt üst olur. O halde bana kalan bir yenilgiyi kutlamaktır elbette: İyi ki doğdun bir tanem!

Kalbimiz midir bize emreden onu sev diye? Yahut yalnızlığımız mıdır bu yola bizi koyup dörtnala koşturan? Aşkın gerçekten sırrı nedir? Kalp ile yalnızlık birlikte mi (d)okur yoksa bu sihri de bizi çılgın bir âşığa dönüştürür? Öyle bir çılgın âşık ki yolu cennete doğrudur şimdi. Bu demektir ki her doğum günün en büyük bayramım olacak. Öyleyse hoş geldin dünyamıza ve iyi ki doğdun canım sevgilim!

Bugün canımdan bir parça olan sevgilimin, senin doğum günü(n)! Ve ben çoook uzaktayım. Ama bu kadar büyük sevdaya bütün çoklar az ve bütün mesafeler minnacıktır; çünkü sevda uzaklıkları kolayca ve hızlıca yener ve aşar. Hadi sevgilim, o zaman, şu anda gökyüzünün en yüksek noktasına bakalım bir an. Bakışlarımız o zirvede buluşup birleşsin böylece şimdi. Evet, işte bak, sevda her engeli aşar kolayca gerçekten sevdaysa… Ve aşk her yeri bizim kılar! Bugün senin doğum günün! Ve ben çok yakındayım! İyi ki doğmuşsun benim güzel büyücüm!

Doğan her canlının hedefleri olur. Sonsuzca… Nefes alan her insanın özlemleri olur. Şiddetlice… Hedef ve özlemler büyüyen çınarlar gibidir hayatımızda.  Büyüttükçe biz onları bu kez de onlar alır bizi gölgelerine. Sadık kalınan sevgili gibidir işte onlar da… Yahut gerçek sevgili, çınarlar gibidir âşığına… Ey gölgesini umduğum sevgilim; en sadık bekleyenim seni, ben. Biliyorum bir gün alacaksın beni kendi dünyana. İyi ki doğmuşsun bir tanem ve iyi ki varsın! Bak, nasıl da bekliyorum!

Sen benim için her zaman hep on sekiz yaşındasın sevgilim. En derin ve köklü sevda her an kendini yeniden doğurandır. Ve o her yeni doğumunda kendini de sevgiliyi de yeniler. Ve aşkta sonsuzluk da budur, ölümsüzlük de… Benim için sen hep 18 yaşındasın sevgilim. Elli yıl da geçse yüz yıl da geçse hep on sekiz… İyi ki doğmuşsun canım hep on sekize; hoş geldin sonsuzluğa ve ölümsüzlüğe!

Okuduğu her kitap kadar bilgili, ruhuna işlemiş şarkılar gibi tutkulu, yüreğinde yer edinmiş sevgilercesine içten ve gözlerindeki renk gibi zengin ve güzel olmak senin bu evrendeki biricikliğin sevgilim. Ve o biricikliğin ki seni de beni de aydınlıklar içinde yaşatır. Öyleyse iyi ki doğdun bir tanem dünyamıza!

Her yaşadığın yıl sana huzur, mutluluk ve sağlık sunsun.  Ve üzerine doğan her güneş sana bir başka armağan getirip versin. En önemlisi de her duanda Allah sana dilediğini lütfetsin! Madem bana bunca güzelliği getirip bağışladın her şart ve durumda yanında olacağım ve hayatı seninle yaşayacağım. Nice gün, ay ve yıllara bir tanem, iyi ki doğmuşsun!

Yazdığım şiirler senden söz eder hep. Düşlediğim her mevsim seni içerir daima. Yudumladığım çayımda düşüncemsin ve bardağıma vuran nefesimde buğu… Bu kadar ve bunca içimdeysen ben zaten sen olmuşum demektir. Öyleyse iyi ki doğmuşsun hayatımın en güzel anlamı olan kadın. Nice şiir gibi yıllara bir tanem.

Senden önce yaşadığımı iddia edemem, seninle başladı her şey. Senden önce mutluluk nedir bildiğimi söyleyemem, seninle yaşanıyor her sevinç. Her güzelliğin hayatımda hem ilhamısın ve hem de odağı. Böylece varlığın varlığımın en güçlü ve en şiir yanı. İyi ki doğmuşsun sevgilim ve nice nice yıllara!

Bu dünyada ve şu sıradanlaşmış yaşamda eşsiz ve büyük bir sevgi varsa o ancak sendedir, senin yüreğindedir. Her şey ancak seninle ve senin yüreğindeki sevgiyle değişip anlam kazanır. Kendi yaşamın da bundan böyle yaşayacağın her günde ve ayda ve yılda yüreğindeki sırdan nasibini alsın diliyorum. Dünya ve dünyan yüreğin kadar güzel olsun böylece. Doğum günün kutlu olsun sevgilim ve hep mutlu olasın.

İyi ki doğmuşsun sevgilim ve iyi ki bulmuşum seni. Çorak topraklar ve kurak mevsimler gibi geçecek bir ömre nisan yağmuru gibi geldin. Karanlıkların en yoğun yaşanacağı yıllarıma bir batmaz-kaybolmaz güneş gibi doğdun sen. Ve ben haksız sayılmam doğum gününü doğum günüm saymakta. Nice mutlu yıllara sevgilim birlikte!

Bütün günlerimi seninle yaşadığım için kendimi her gün kutluyorum. Sadece tanımak bile seni nice kutlamayı haklı çıkarır ömrümde.  Çünkü seninle yaşadığım için ve seni tanıdığım için kendimi çok şanslı sayıyorum.  Sen inanılmaz bir güzelliksin ve ben seni hiç ölçülemeyecek denli çok seviyorum.  İşte tam da bu nedenlerle seni hep mutlu görmek, gülümsediğini hep görmek istiyorum. Ve seni sonsuza kadar mutlu edip gülümsetmek üzere bütün varlığımı adamak istiyorum. İyi ki doğdun en güzel armağanım!

Bugün senin doğum günün sevgilim. Ve sana da bana da asıl hediye sensin. Çünkü sen ruhunla ve varlığınla beni âşık ettin kendine. Ve o aşkla ben de değiştiriyorum yaşamlarımızda ne kadar basit, sıradan ve renksiz şey varsa. Hepsi de hem anlamlı, derin ve renkli oluyor böylece. Bir sonsuz şiir mevsimine giriyoruz. Dileğimiz ve duamız bu mevsimin sonsuzluğudur. İyi ki doğdun ve her şeyi değiştirdin sevgilim.

Bugün senin doğum günün. Ama hediye asıl benimdir. Çünkü kendimi bu dünyadaki en bahtiyar insan sayıyorsam bu senin sayendedir, senden dolayıdır. Dün de bugün de ve yarınlar da seninle güzel oldu, oluyor ve olacak bana. O halde bir kere daha kutlarken doğum gününü ve sunarken armağanını, biliyorum ki asıl bayram ve kutlama benim içindir: Çünkü sen bana doğmuştun bugün. Teşekkürler sevgilim.

Bir tanem, bu kadar anlamlı bir günde bunca uzağında olmak ne denli zor geliyor, bilsen. Lakin yine her şeyi değiştiriyor ve güzel kılıyor sevgin. Mesafeler ve onun iyiden iyiye büyüttüğü özlemin aşkımızın gerçekliğini bir kere daha haykırıyor yüzümüze. Böyle bir sevmek olmasa mesafeler bunca dokunur muydu ki bize? Her durumda mutluluk oyunu için gerekçem olan sevgilim, iyi ki doğdun ve iyi ki bunca çok seviyorum seni! Nice mutlu ve böyle yıllara!

Doğduğun gün hayatım bayram olmaya yönelmiş. Seni sevmek böyle bir şey… Ve doğum günün yaşamın başladığı gün olmuş. İyi ki varsın ve iyi ki doğdun bir tanem. Nice mutlu yıllar sana.

Sana bu cümleleri bu özel gününde gönderiyorum. Çünkü bir kere daha söylemek istiyorum: Seni çok seviyorum. Birbirimizden uzaktayız ama biliyoruz ki biz bu dünyada birbirine en yakın olan iki kişiyiz. Bu aşkımızın da güvenimizin de ve özlemimizin de asıl nedenidir. Öyleyse varlığıyla bütün uzaklıkları yok eden sevgilime nice mutlu doğum günleri ve nice seneler diliyorum.

Benim için sen harika bir insansın. Ve ben de o mucizevi varlığın yanındayım. Sevgilim senin varlığından, her yaşta biraz daha büyümenden, güzelleşmenden ve bunları izleyebilmekten ötürü daha bir mutlu ve sana sevgi doluyum. Bu cümlelerimi de sana olan sonsuz ve güçlü aşkın bir göstergesi ve ilanı olarak kabul etmeni diliyorum. Sana ‘İyi ki doğdun!’ demek en çok benim ödevim, biliyorum. İyi ki doğdun sevgilim!

Sen geldin. Arkandan baharlar geldi. Kuşlar ve çiçekler geldi. Sen güldün. Sonrasında ağaçlar, denizler ve dağlar güldü. Sonra sen beni sevdin. Senden sonra beni bütün her şey de sevdi. Dünya ve zamanın bir işaretini beklediğini böylece anladım. O işaretle ki her şey sihirli bir yürek değmişçesine değişiverdi. Ve yaşamak başlı başına bir şarkı gibidir şimdi sayende. İyi ki doğdun bir tanem, nice mutluluk dolu senelere!

Bir önceki yazımız olan Kızıma Doğum Günü Mesajları başlıklı makalemizde Anneden kızına doğum günü mesajları, babadan kızına doğum günü mesajları ve canım kızım hakkında bilgiler verilmektedir.


CEVAP VER