Anlamlı Güzel Sözler

Anlamlı güzel sözler, anlamlı sözler resimli, en manalı sözler kısa, anlamlı kısa sözler hayatla ilgili, kısa kapak sözler, etkileyici sozler, genç sözleri kısa, güzel sözler aşk, güzel anlamlı sözler sevgiliye gibi mesajları aşağıda bulabilir ve sevdiklerinize sms yoluyla gönderebilirsiniz.

Anlamlı Güzel Sözler

Doğru yolda yanlış insanla yürünmez. Doğru yol zaten yanlış insan sevmez.

Her yüzüne gülene itimat etme, gün gelir arkandan güler.

Dostluklar güzeldir, lakin doğru kişilerle kurulduğunda. Sır diye bir barınak vardır dostta, barınakta kalıyorsa sır ne ala, kalmıyorsa dost olmuş karaçalıdan yana.

Bir yola girdiğinizde bu yolda nasıl yürüyebilirim diye düşünün en önce. Yollar yürünmek için var deyip, koşar adım ilerlemeyin. Bu yolda sizi karşılayacak olanları gözden geçirin. Hepsini almayın yanınıza. Aşka rastlarsanız da bu yolda; kartları açık oynamayın, çalıyorlar.

Olmuyorsa zorlamak niye, bırak gitsin. Dönecek belki de… “Dönmese de olur.” de önce kendine. Sen Değerli bir insansın ve seni kaybeden sensizliğine utansın.

Hak yolunu seçmek gerek bazen. Dürüstlüğe koşmak, sevdadan olmak, sızı içinde kalmak ama yılmamak… Yıkılmayan taşlardan olmak lazım bazen, kara kışlara bile ayak uydurmak.

Kim istediğini alamıyorsa, bilsin ki bu işte bir şer var zira hayır bu kadar insanı boğmaz.

Yalnız olmak, yanlış olmaktan iyidir.

Yanlış kalplerde demir atmak yerine, doğru limanlara yüzmeyi deneyin.

Adam adamlığını bilecek her şeyden önce. Elini tuttuysa bir kadının, bırakıp gitmeyecek. Savaşmayı bilecek, bakışları gökyüzünü delecek.

Kadın kadınlığını bilecek her şeyden önce. Bir adamın yatağında sabahladıysa, başka adamların yataklarını görmeyecek, deli gibi sevecek.

Gülmekten büyük servet yoktur. Her anınızda, bazen acınızın ortasında bile kendinizi kahkahalara boğun zira yüzdeki gülücük sayıları artıkça, vücuttaki acı oranı düşecektir.

Güzel kadın diye adlandırmak yanlış, kadın başlı başına bir afet. Hem doğuruyor, hem seviyor, hem bakıp büyütüyor.

Ellerinden öperim seni, sonra omuz çukurlarından. Orası yaşamak için bir lütuf.

Güzel insanlar tanıyın, çirkin yüzleri sevmeyi öğrenin ve gülen gözlerde şarap için… İyi geliyor.

Hiç tanımadığınız insanlara anlatın kendinizi, tanıdıklarınız insafsız oluyor.

Acıyla dolu bir kalbi kazanmak kolay olmayacaktır, savaşabildiğiniz kadar savaşın. Eğer kaybetmezseniz, acıdan sıyrılan bir insanı mutluluğa kavuşturduğunuz için çok daha mutlu olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Ağır Sözler başlıklı makalemizde ağır laflar, Ağır Sözler 2018 ve Ağır Sözler Anlamlı hakkında bilgiler verilmektedir.


CEVAP VER